Sonunda hayalimizi gerçekleştirdik!

Yurtdışı gezilerimizde, yabancı sosyal medya hesaplarında gördüğümüz vegan, hayvan sever ve doğa sever temalı ürünleri ülkemizde bulmak çok zor. İstatiksel olarak sayılarımızın her geçen gün arttığını bilsek de görünürlüğümüzün çok az olduğunu düşünüyoruz. Kendimizi, fikirlerimizi kıyafetlerimizle, aksesuarlarımızla veya küçük detaylarla ifade edebilmek bizim de hakkımız.

Çıktığımız yolda amacımız hayvanlara ve doğaya karşı kendini sorumlu hisseden, bu düşüncelerini yaymak isteyen veya sadece dış görünüşüyle kendini ifade etmeyi dileyen tüm dostlarımıza olanak sağlamak.

Ne yazık ki televizyon programlarında, sosyal medyada hatta çevremizdeki insanların konuşmalarında bile bu hassasiyetimiz küçümseme, alay konusu yapılabiliyor. Bu durumun biraz bilinmezlik, görünür olmama, marjinal kabul edilmeyle de alakalı olduğuna inanıyoruz. Sayımız ne kadar fazla olursa, görünürlüğümüz ne kadar artarsa, kendimizi o kadar güçlü hissedeceğiz ve bu yolda devam etmemiz o kadar kolay olacaktır.

Wishing Green’i aslında biraz da tesadüf olarak 1 Kasım Dünya Vegan Günü’nde resmi olarak kurduk. Umarız bizim de Wishing Green markası ile birlikte veganların Türkiye’de görünürlüğünü arttırma, merak uyandırma ve daha çok kişiye ulaşmasında bir katkımız olur.

Sevgilerimizle,

Wishing Green